Du er ikke logget ind
Beskrivelse
Viduramziais zmones Europoje statydavo patalpas kaip distiliavimo gamyklų priestatą, kurios buvo specialiai skirtos maistui isdziovinti nuo patalpų ugnies karsčio.
Maistas buvo suveriamas per kambarį, rūkomas ir dziovinamas. Del saules trūkumo ir sausų dienų nebuvo įmanoma dziovinti maisto lauke, o sie specialūs namai issprende zmonių, gyvenančių vesiame, dregname klimate, problemą. Iki 1800-ųjų vidurio buvo sukurtas procesas, pagal kurį darzoves gali būti dziovinamos 105 F temperatūroje ir suspaudziamos į pyragus.
Sios dziovintos darzoves buvo sveikintinas mitybos saltinis jūreiviams, kenčiantiems ilgas keliones be sviezio maisto. Antrojo pasaulinio karo metu kariai, tarnaudami mūsio lauke, naudojo dehidratuotą maistą kaip lengvą racioną. Siandien tai zinome kaip "paruostus valgyti patiekalus" (MRE). Po karo seimininkes neskubejo sio kompaktisko, bet daznai neskanaus maisto įtraukti į savo kasdienę gaminimo rutiną, o dehidratuotas maistas iskrito is palankumo. Kaip paruosejas, kuris taip pat yra sodininkas, noriu, kad mano sandeliukas būtų paruostas ne tik pupeles, ryzius, kviečius ir kiausinių miltelius. Issausinęs mano sodo gerybes uzpildo spragą, kurią palieka maistas, kurio negalima konservuoti, ir saldiklis, galintis nutrūkti elektra. Svaraus vandens saltinis ir ugnis yra vieninteliai dalykai, kurie yra tarp mano seimos ir karsto patiekalo, paruosto is dehidratuotų ingredientų.
Si knyga skirta ne tik patyrusiems sodininkams, sąziningiems ruosejams ir patyrusiems konservatoriams. Jis skirtas visiems, kurie megsta sviezią maistą ir nori prisideti prie jo konservavimo. Norint prisitaikyti prie aktyvaus siandieninio gyvenimo būdo, dehidratacija turi lengvai įsilieti į kasdienę rutiną, uztrukti kuo maziau laiko ir reikalauti minimalaus pasiruosimo laiko.
Derindami masinį pirkimą su konservavimo seansais, taip pat su veiksmingu dehidratatoriumi, galite dziovinti maistą ir naudoti kiekvieną dieną